اخبار

عکاس ها زندگی شادتری دارند!

smart-phone-camera-doorbin-info

بر اساس یک باور قدیمی اغلب افراد اعتقاد دارند که صرف‌کردن وقت برای عکاسی مانع از لذت بردن از موقعیت‌های مختلف زندگی می‌شود اما در بررسی های جدید مشخص شده که افرادی که مدام با دوربین یا گوشی خود عکاسی می‌کنند، شادتر بوده و رضایت بیشتری از زندگی دارند.

با دوربین دات اینفو همراه باشید..

این بررسی در ۹ بخش مختلف توسط Kristin Diehl از مرکز تحقیقاتی USC و Gal Zauberman از دانشگاه Yale بر روی ۲۰۰۵ نفر صورت گرفته است.

در یکی از آیتم‌ها از افراد خواسته شد که وظایف مختلفی را بعهده بگیرند، مانند پیگیری اجاره یک اتوبوس برای تور تفریحی، حضور در یک کنسرت و یا صرف غذا در یک رستوران.

سپس تک تک افراد در مورد تجربه انجام این وظایف مورد بررسی قرار گرفتند و مشخص شد که افرادی که در طول انجام کار مشغول عکاسی بوده‌اند، لذت بیشتری از اوقات خود برده‌اند. ضمنا اشتیاق بیشتری برای تکرار مورد مشابه از خود نشان داده‌اند.

بعنوان مثال بخشی افراد که طی حضور در کنسرت، با دوربین گوشی عکس‌ گرفته بودند، تجربه بیادماندنی‌تر و خوشایندتری داشته‌اند.

chart

البته موارد استثنایی هم وجود داشته، مانند اینکه هنگام بازدید از موزه، افرادی که عکاسی نکرده بودند تمرکز بیشتری به اشیا و دیدنی‌های موزه داشتند و یا عکسبرداری از صحنه‌های منفی و ناخوشایند که باعث ناراحتی بیشتری برای عکاس‌ها می‌شود.

در مجموع، اولین بررسیِ جامع در مورد تاثیر عکاسی در زندگی نشان داد که عکاسی می‌تواند باعث بهتر شدن روحیه و رضایتمندی بیشتر از زندگی گردد.

پس عکاسی کنید و شاد باشید..!

 

کلیک دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =

پربازدیدهای این ماه

بالا