بررسی تخصصی

دوربین هواوی پی ۱۰ در آزمایشگاه DXO: کسب امتیاز ۸۷

Huawei-P10-cameta-dxo-doorbin-info

دوربین دوگانه هواوی P10 در بررسی لابراتوار فرانسوی DxOMark توانست با کسب امتیاز مجموع ۸۷ در رده پنجم برترین دوربین های موبایل (تا به این تاریخ) قرار بگیرد. این، بهترین نتیجه کسب شده برای هواوی در طول حیات این کمپانی است. در ادامه با دوربین دات اینفو همراه باشید..

بر کسی پوشیده نیست که اسمارت فون های چینی همیشه در زمینه دوربین ضعف داشته اند. مدیران هواوی نیز با درک این موضوع دست به دامان کمپانی صاحب نام آلمانی LEICA شدند، همکاری ارزنده ای که نتایج خود را کم کم نشان می دهد.

دوربین دوگانه P10 به یک سنسور رنگی ۱۲ مگاپیکسل از محصولات سونی با لنز f/1.7 لایکا و یک سنسور مونوکروم ۲۰ مگاپیکسل با لنز f/2.2 مجهز شده. این دوربین در بخش عکاسی امتیاز مجموع ۸۸ و در بخش فیلمبرداری امتیاز مجموع ۸۴ کسب نموده است.

huawei-p10-dxomark-doorbin-info-10

متخصصین DxO دوربین هواوی پی ۱۰ را در زمینه های رنگ، کیفیت، نویز و بافت تصاویر در هر دو بخش عکس‌ و فیلم مورد بررسی قرار داده اند.

در نور روز و محیط بیرون، کیفیت تصاویر و عملکرد دوربین ستودنی است. البته در شرایط نوری قوی و در نواحی با کنتراست بالا، قسمت‌های تیره تر تصاویر کیفیت مطلوبی نداشته و دچار کمبود نوردهی هستند.

huawei-p10-dxomark-doorbin-info-02
این دوربین در بخش کنترل نویز بسیار بهتر از دوربین دوگانه میت ۹ عمل می کند، اما هنوز با بزرگان این بخش فاصله مشهودی دارد. در نمایش جزییات همانطور که در تصاویر زیر می بینید، شاهد قدمی بزرگ رو به جلو هستیم.

huawei-p10-dxomark-doorbin-info-03

huawei-p10-dxomark-doorbin-info-04

پی ۱۰ در به تصویر کشیدن بافت تصاویر نیز عملکرد مطلوبی دارد. بنظر می رسد که موفقیت دوربین در این بخش مرهون لنز Summarit لایکا ست.

huawei-p10-dxomark-doorbin-info-05

huawei-p10-dxomark-doorbin-info-06

نمودار نتایج دوربین پی ۱۰ در بخش عکاسی

huawei-p10-dxomark-doorbin-info-01

در بخش فیلمبرداری، تعبیه لرزشگیر اپتیکال بزرگترین تغییر این دوربین نسبت به نسل قبلی یعنی P9 بشمار می رود. میزان جزییات، سرعت فوکوس و فوکوس مجدد پس از بر هم خوردن فوکوس و همچنین عملکرد لرزشگیر اپتیکال مطلوب ارزیابی می شوند اما در بخش های نمایش بافت و کنترل نویز فاصله ای مشهود با دوربین گلکسی اس ۷ و گوگل پیکسل مشاهده می شود.

huawei-p10-dxomark-doorbin-info-08

huawei-p10-dxomark-doorbin-info-09
نمودار نتایج دوربین پی ۱۰ در بخش فیلمبرداری

huawei-p10-dxomark-doorbin-info-07

DxOMark در پایان بررسی ضمن تحسین دوربین P10, مواردی همچون «نوردهی خوب» و «وایت بالانس دقیق» را به عنوان نقاط قوت آن برشمرده است. تنها مواردی نظیر کنترل نامطلوب نویز، جزییات کم نقاط تیره تصاویر در نواحی دارای کنتراست (در هر دو بخش عکس و فیلم) و افکت های ژله ای هنگام فیلمبرداریِ در حال حرکت، این دوربین را از رقبایی مانند پیکسل و اس ۷ اج عقب نگاه داشته اند.

شاد باشید..

 

کلیک دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =

بالا