دوربین موبایل

سیستم فوکوس اتوماتیک لیزری الجی جی3 چگونه کار می کند

G3-back-doorbin.info

همانطور که در مطالب گذشته به اطلاع شما رسید، لیزر استفاده شده در LG G3 در نور کم نیز قادر به تشخیص فاصله سوژه و انجام فوکوس با سرعت و دقت بالا است.

محل فرستنده این اشعه قسمت بیضی شکل موجود در سمت چپ لنز دوربین است. در واقع این تکنولوژی سال هاست که در دوربین های حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرد اما برای اولین بار است که در یک اسمارت فون شاهد آن هستیم.

 

LG-camera-doorbin.info

 

در حالت عادی تشخیص فاصله به کمک تکنیک تشخیص کنتراست توسط دوربین انجام می شود، در این روش پردازنده دوربین با بررسی خروجی لحظه ای دوربین در حالات مختلف تصویری را که به عنوان واضح ترین تصویر تشخیص می دهد را به عنوان معیار برای فوکوس در نظر می گیرد. مشکل این روش در زمان ثبت تصویری با نور کم خود را نشان می دهد و کنتراست کم باعث می شود که خطای آن در این حالت افزایش محسوسی پیدا می کند.

استفاده از لیزر کمک می کند تا با روشن شدن نقاطی هر چند ریز بر روی سوژه، سیستم فوکوس بتواند فاصله را با دقت و سرعت بالاتری بسنجد.

این تکنولوژی الزام بهره گیری از فلاش برای سنجش فاصله در نور کم را از بین می برد که نکته ای مثبت خصوصا هنگام عکسبرداری از چهره محسوب می شود، زیرا دیگر چشم افراد با نور فلاش اذیت نمی شود.

در مقایسه این نوع فوکوس با با سیستم فوکوس تشخیص فاز (phase detection) گوشی سامسونگ Galaxy S5 باید گفت که در نور کم سیستم لیزری G3 قدرت تشخیص بهتری  داشته و نتایج بهتری را ثبت خواهد کرد. البته باید در نظر داشت که نتیجه نهایی به پارامتر های مختلفی بستگی دارد که سیستم فوکوس یکی از آنهاست.

با عرضه رسمی G3 و انتشار نمونه تصاویر ثبت شده توسط دوربین این موبایل بهتر می توان در این مورد قضاوت کرد.

شاد باشید..

 

کلیک دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 10 =

پربازدیدهای این ماه

بالا