آموزش

مات کردن پس زمینه عکس با اپلیکیشن After Focus

after-focus-doorbin.info

با به بازار آمدن اسمارت فون جدید HTC One M8، به نوعی تب دستکاری و تغییر عکس بعد از عکاسی با گوشی های هوشمند داغ شده است.

همانگونه که می دانید مهمترین قابلیت دوربین One جدید امکان تنظیم عمق عکس ها است که معمولا در برجسته کردن سوژه اصلی عکس (ناحیه فوکوس) استفاده می گردد و با مات شدن بقیه قسمت ها، بیننده بر روی سوژه اصلی عکس متمرکز می شود.

در بین برنامه های دوربین اندرویدی، برنامه ای بنام After Focus این قابلیت را بدون هیچ هزینه ای در اختیار کاربران قرار می دهد.

محیط کاربری اپلیکیشن بسیار ساده و کاربرپسند طراحی شده است. می‌توان با خود اپلیکیشن و یا برنامه اصلی گوشی عکاسی کرد و یا از عکس های گالری گوشی برای ویرایش استفاده کنید.

در افتر فوکوس با ۲ روش می توان عکس را ویرایش کرد، روش هوشمند و روش دستی.

در روش هوشمند کافیست نقطه فوکوس و پس زمینه را مشخص کنید و بقیه کار را به نرم افزار بسپارید. اما در روش دستی باید مناطقی از عکس که می‌خواهید شفاف یا نیمه فوکوس باشند را رنگی کنید.

 

after_focus_screens-doorbin.info

 

نتیجه کار کاملا بستگی به دقت شما دارد، اگر انگشتان شما کمی بزرگ باشد نتیجه مناسبی نخواهید گرفت. در صورتی که گوشی شما مانند سری نوت سامسونگ دارای قلم باشد، نتیجه کار بسیار متفاوت خواهد و زیبا خواهد بود.

برای دیدن عکس در ابعاد بزرگتر روی آن کلیک کنید.

after_focus_image-sample-doorbin.info

 

در مجموع روش دستی را به شما پیشنهاد می کنیم. با کمی صبر و حوصله و خلاقیت، عکس های زیبایی خلق خواهید کرد.

After Focus به رایگان در فروشگاه گوگل پلی و فروشگاه بازار در دسترس است.

شاد باشید..

 

کلیک دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =

پربازدیدهای این ماه

بالا