اخبار

تبدیل دوربین گوشی به میکروسکوپ با لنزهای چسبی Blips (ویدئو)

blips-stick-on-lenses-doorbin-info

امروزه لنزهای بسیاری به بازار عرضه شده که دوربین گوشیهای هوشمند را به میکروسکوپ هایی قوی تبدیل میکند. اما احتمالا هیچیک سادگی و قیمت ارزان لنزهای برچسبی بلیپس Blips را ندارند.

کیت لنز بلیپس سال گذشته طی کمپینی در کیک استارتر قرار گرفت، پروژه ای که درصورت تامین سرمایه اولیه، قرار بود دوربین گوشی های هوشمند را به ساده ترین و ارزان ترین شکل ممکن، به میکروسکوپی قدرتمند تبدیل نماید.

خوشوقتانه سرمایه مورد نیاز این طرح بسرعت تامین شده و بلیپس به تولید انبوه رسید و اکنون شاهد معرفی کیت لنزهای پلاستیکی ماکرو Macro و مایکرو Micro به قیمت ۳۰ دلار هستیم. البته امکان سفارش کیت های حرفه ای تر و گران تر نیز وجود دارد اما برای کاربران معمولی، همین لنزها کفایت می کنند.

استفاده از کیت Blips بسیار آسان است و کافی است آن را بصورت یک نوار چسب روی لنز دوربین بچسبانید!

blips-stick-on-lenses-doorbin-info

ایرادی که به این لنزها وارد است از بین رفتن خاصیت چسبندگی آنها پس از چندبار استفاده می باشد. علاوه بر این عمق میدان لنزها اندکی ضعیف است و تصاویر چندان شارپ نیستند. بنابراین، برای ثبت تصاویرِ باکیفیت باید کمی صبور باشید، دستتان را ثابت نگه دارید و از یک منبع نور قوی مانند خورشید یا لامپ برای نوردهی سوژه استفاده کنید. در این صورت نتیجه کار با توجه به رقم پرداختی، رضایت بخش خواهد بود!

blips-stick-on-lenses-sample-image-02-doorbin-info

blips-stick-on-lenses-sample-image-01-doorbin-info

blips-stick-on-lenses-sample-image-03-doorbin-info

در پایان توجه شما را به ویدوی معرفی لنزهای Blips جلب می کنیم.

 

 
شاد باشید..

 

کلیک دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 4 =

پربازدیدهای این ماه

بالا