اخبار سیستم های حفاظتی

سیگفاکس (SIGFOX) اینترنت اشیا را به ایران می آورد

Sigfox-LPWAN-in-iran-doorbin-info

کمپانی فرانسوی سیگفاکس ارائه دهنده فناوری های مربوط به اینترنت اشیاء (Internet of Things)، طی عقد قرارداد رسمی با شرکت فناوران پیشرو پارس، در بازار ایران حضور می یابد. با دوربین دات اینفو همراه باشید..

سیگفاکس از معتبرترین ارائه دهندگان خدمات و زیرساخت های اینترنت اشیا در سطح جهان است. کمپانی های مانند سامسونگ، اینتل و توتال بالغ بر ۲۲۰ میلیون یورو در سیگفاکس سرمایه‌گذاری کرده‌ اند و هم‌اکنون با اپراتورهای معتبری مانند تلفونیکا و SK Telecom همکاری دارد.

این کمپانی در ۳۰ کشور دنیا در زمینه اینترنت اشیا (IoT) با ایجاد شبکه‌ ای مبتنی بر فناوری LPWAN فعال است و در نظر دارد شبکه خود را تا سال ۲۰۱۸ در بیش از ۶۰ کشور توسعه دهد. طبق قرارداد منعقد شده، زیرساخت لازم برای اینترنت اشیا در سراسر ایران ایجاد خواهد شد.

از جمله ویژگی‌ های فناوری LPWAN، توان مصرفی پایین برای لوازم مختلف است که سبب افزایش عمر باتری آنها می‌ شود. طول عمر باتری تا ۱۰ سال، نرخ انتقال پایین، گستردگی پوشش و استفاده از باند فرکانسی آزاد از ویژگی‌ های فناوری LPWAN ارائه شده توسط سیگفاکس است که امکان استفاده از آن را برای مقاصد مختلف از جمله اندازه‌گیری هوشمند و مدیریت ناوگان‌های حمل و نقل، خواندن میزان کارکرد کنتور آّب، برق و گاز از راه دور و صد‌ها مورد دیگر فراهم می کند.

در بیانیه رسمی فناوران پیشرو پارس آمده است:

شرکت فناوران پیشرو پارس‌ نت (پارس‌نت)، یکی از اعضای گروه شرکت‌ های پارسان‌ لین با همکاری سیگفاکس (SIGFOX) فرانسه، شبکه اینترنت اشیاء (IoT) را با پوشش سراسری بر بستر شبکه ملی اطلاعات، در ایران راه‌ اندازی می‌ کند.

با امضاء قرارداد همکاری بین دو شرکت فناوران پیشرو پارس‌ نت و سیگفاکس، شرکت پارس‌ نت به عنوان جدیدترین شرکت همکار سیگفاکس، تنها شریک تجاری این شرکت در ایران برای ارائه خدمات اینترنت اشیاء (IoT) است.

همکاری پارس‌ نت و سیگفاکس برای اولین بار، ایران را بر لبه تکنولوژی جدیدترین دستاوردها در حوزه فناوری اطلاعات قرار می‌ دهد. همزمان با گسترش شبکه اینترنت اشیاء (IoT) در جهان، عملاً شهروندان ایرانی نیز این فرصت را بدست می‌آورند که همچون سایر کشورهای پیشرفته از خدمات نوین این شبکه استفاده کنند.

شرکت پارس‌نت طی روزهای آینده، جزییات قرارداد همکاری با سیگفاکس و فرآیند اجرایی آن رسانه ای خواهد کرد.

شاد باشید..

 

۱ Comment

1 نظر

  1. مناقصات

    ۲۰ آذر ۱۳۹۶ در ۱۰:۲۹ ب.ظ

    ممنون اطلاعات مفیدی بود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =

پربازدیدهای این ماه

بالا