اخبار سیستم های حفاظتی

کمپانی Honeywell ترموستات هوشمند خود را روانه بازار کرد

honeywell-evohome-cctvplus.ir

خانه هوشمند..، واژه اي که براي کمپاني هاي پيشرو در اين عرصه يک هدف بزرگ است و دستيابي به آن مساوي است با پول نقد!
گوگل با خريد کمپاني Nest و حتي الجي و سامسونگ به شدت روي اين موضوع کار مي کنند.

nest با توليد ترموستات و سنسورهاي حساس به گاز و مونواکسيد کربن که از طريق تلفن هوشمند و راه دور قابل کنترل هستند اولين گام واقعي را در اين زمينه برداشته است.

هم اکنون سنسورهاي نست به قيمت حدود 150 دلار و ترموستات ها نيز خدود 400 دلار در بازارهايي محدود مانند آمريکاي شمالي و اروپا عرضه مي گردند.

کمپانی آمریکایی Honeywell که شرکت شماره 1 دنیا در زمینه سیستم های حفاظت الکترونیک است، با ارائه سيستم هوشمند کنترل حرارت مرکزي خود موسوم به evohome پا به اين عرصه گذاشته است

روش کار هانیول اینچنین است که در هر اتاق يک کنترل کننده ترموستاتيک هوشمند قرار می گیرد که با يک کنترل کننده مرکزي در ارتباط است و می توان با استفاده از تبلت و يا تلفن همراه هوشمند (پس از نصب نمودن نرم افزار اختصاصي evohome) دماي خانه را کنترل کرد.

مهم‌ترين مزيت استفاده از چنين سيستم کنترل حرارت مرکزي اين است که شما از راه دور و با استفاده از ارتباط اينترنتي مي‌توانيد اين کار را انجام دهيد و ديگر تجربه وارد شدن به يک خانه سرد را نداشته باشيد و يا منزل خود را هرگز بيشتر از حد مطلوب گرم نکنيد.

evohome همچنين  مجهز به قابليت گرمايش ناحيه اي (zoning) مي‌باشد. به اين معنی که کنترل کننده دماي مستقر در هر اتاق مي‌تواند براي دماي متفاوتي تنظيم گردد يا دماهاي مختلف براي ساعات مختلفي از روز در نظر گرفته شود. براي مثال دماي بالاتري را براي صبح هنگام، قبل از بيدار شدن و دماي پايين‌تر براي ساعات مياني روز مي‌تواند در نظر گرفته شود که اين امر خود موجب کاهش مصرف انرژي مي‌شود.

شاد باشید..

کلیک دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 12 =

پربازدیدهای این ماه

بالا