بررسی تخصصی

دوربین هواوی پی۹ در آزمایشگاه DXO: کسب امتیاز مجموع ۸۰

Huawei-P9-DXO-Mark-doorbin-info

آزمایشگاه فرانسوی DXO Mark دوربین دوگانه هواوی P9 را مورد بررسی تخصصی قرار داده و نتیجه آن‌را منتشر نموده است. با دوربین دات اینفو همرا باشید..

دوربین دوگانه پی ۹ که با همکاری فنی دوربین‌ساز معتبر آلمانی یعنی لایکا توسعه یافته، در اعلب بررسی‌ها و مقایسات نتایج خوبی کسب کرده است. اما این دوربین در آزمایش DXO امتیاز مجموع ۸۰ کسب نموده که آن‌را با اختلاف، پشت سر پرچمداران و حتی برخی میان‌رده‌های ۲۰۱۶ قرار می‌دهد.

امتیاز کسب شده دوربین P9 در بخش عکاسی ۸۴ و در بخش فیلمبرداری ۷۲ بوده است.

 

Huawei-P9-DXO-Mark-doorbin-info

امتیاز این دوربین در بخش عکاسی مناسب بوده و این بخش فیلمبرداری و بطور خاص لرزشگیر ناکارآمد دوربین است که باعث سقوط آزاد امتیاز مجموع این دوربین شده است.

Huawei-P9-DXO-Mark-doorbin-info-02

نمودار مربوط به بخش عکاسی سمت چپ و بخش فیلمبرداری سمت راست

به گفته DXO دوربین دوگانه پی۹ یک پیشرفت و جهش بزرگ در اسمارت‌فون‌های هواوی بشمار می‌رود. عکس‌ها در فضاهای پرنور، مملو از جزییات هستند اما در فضاهای داخلی و محیط‌های بانور کم، عکس‌ها رنگ می‌بازند. کیفیت کلی کار قابل قبول است اما همچنان با بزرگان این رده فاصله دارد.

در بخش عکاسی کنتراست، کنترل نویز، فوکوس خودکار و نورگیری بشکل مناسبی صورت می‌گیرد اما در به‌تصویر کشیدن رنگ‌ها و همچنین بخش فلش ضعف‌هایی وجود دارد.

Huawei-P9-DXO-Mark-doorbin-info-03

مقایسه هواوی P9 با P8 در بخش عکاسی

در بخش فیلمبرداری نیز وضعیت تقریبا به همین شکل است، با این تفاوت که با ضعیف‌تر شدن فوکوس خودکار شاهد ضعف در نمایش جزییات و بافت تصاویر هستیم. لرزشگیر ناکارآمد نیز نقش خود را در تخریب وجهه این دوربین به نحو احسن ایفا می‌کند!

Huawei-P9-DXO-Mark-doorbin-info-04

مقایسه دوربین هواوی P9 با P8 در بخش فیلمبرداری

دوربین ۱۲ مگاپیکسلی هواوی پی ۹ بی‌شک بهترین ماژول دوربین استفاده‌شده توسط هواوی تا به این تاریخ بوده و به هیچ‌وجه خریداران خود را ناامید نمی‌کند، البته تنها در بخش عکاسی!

مطلب مرتبط: هواوی عکس ثبت شده توسط دوربین حرفه ای DSLR را به P9 نسبت داد!

شاد باشید..

 

۱ Comment

1 نظر

  1. JEFRiUM

    ۳۱ تیر ۱۳۹۵ در ۲:۴۲ ب.ظ

    هوآوی در اون پستی که گذاشته بود هیچ اشاره ایی به این که اون عکس متعلق به p9 بوده رو نگفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + نه =

پربازدیدهای این ماه

بالا