اخبار دوربین عکاسی

سونی جای نیکون را بعنوان دومین فروشنده دوربین های عکاسی فول فریم گرفت

full-frame-camera-sales-rank-in-usa-2017-doorbin-info

طبق اخبار رسیده، سونی با پشت سر گذاشتن نیکون، به دومین برند پرفروش دوربین عکاسی فول فریم با لنز قابل تعویض در بازار آمریکا تبدیل شده است. با دوربین دات اینفو همراه باشید..

طبق آمار ارائه شده، دوربین های بدون آینه‌ی سری a7 خصوصا مدل a7R II اصلی‌ترین نقش را در این میان ایفا نموده‌اند. فروش این دوربین‌ها در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، بیش از ۲۳ درصد رشد داشته است.

sony-a7rII-doorbin.info

دوربین های سری a7 اولین بار حدود ۳ سال پیش به بازار عرضه شدند. در آن زمان شاید خود سونی هم تصور نمی‌کرد که تنها طی ۳ سال به چنین موفقیتی دست یابد!

بر اساس آمار ارائه شده توسط موسسه NPD Groups’s Retail Tracking Service, فروش دوربین‌های فول‌فریم در بازار ایالات متحده، رشد ۵ درصدی را طی سال‌ اخیر تجربه کرده است. اما نکته‌ی جالب در این میان، تاثیر تمام و کمالِ دوربین‌های سونی در دستیابی به این میزان رشد می‌باشد، بطوریکه اگر فروش سونی را از آمارها حذف کنیم، بازار با افت کلی ِ منفی ۲ درصد مواجه خواهد شد!

full-frame-camera-sales-rank-in-usa-2017-doorbin-info-01

البته در آمارهای ارائه شده تنها ارزش دوربین‌های به فروش رفته لحاظ شده است. بدیهی‌ست تعداد بسیار زیادی دوربین تولید شده که هنوز به فروش نرفته‌اند و با فروش آنها ممکن است این نتایج دچار تغییر شود. علاوه بر این، مدت زیادی از عدم عرضه‌ی دوربین DSLR فول فریمِ جدید توسط نیکون گذشته و افت فروش این برند تا حدی طبیعی بنظر می‌رسد.

همانگونه که قبلا به اطلاع شما رسید، نیکون به تولید انبوده D810 پایان داده و در پی عرضه‌ی جانشین این دوربین بانام D820 (و شاید D850) است. محصولی که پس از عرضه، شرایط را تا حدی به نفع نیکون تغییر خواهد داد!

شاد باشید..

 

کلیک دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 1 =

پربازدیدهای این ماه

بالا