بررسی تخصصی

المپوس OM-D E-M1 Mark II در آزمایشگاه DxO: کسب امتیاز ۸۰

Olympus-OM-D-E-M1-Mark-II-dxomark-test-doorbin-info

دوربین بدون آینه جدید المپوس OM-D E-M1 Mark II تازه ترین سوژه بررسی لابراتوار فرانسوی DxOmark بوده و توانسته بالاترین امتیاز در میان دوربین های مجهز به سنسور میکرو چهار سوم (MFT) را کسب کند. با دوربین دات اینفو همراه باشید..

المپوس OM-D E-M1 Mark II با کسب امتیاز مجموع ۸۰ توانسته استاندارد جدیدی در رده دوربین های MFT ثبت کند. پیش از این بالاترین امتیاز این رده در اختیار پاناسونیک GX8 بوده است.

Olympus-OM-D-E-M1-Mark-II-dxomark-test-doorbin-infoامتیاز نماینده شایسته المپوس در بخش عمق رنگ ۲۳٫۷bit و داینامیک رنج ۱۲٫۸Evs بوده و تصاویر تا ایزو ۱۳۱۲ شارپ و عاری از نویز هستند. امتیازات کسب شده خصوصا در بخش ISO خارق العاده است، خصوصا وقتی بدانیم که بالاترین امتیاز ISO پیش از این کمتر از ۹۰۰ و مربوط به المپوس PEN-F بوده است!

همانطور که می دانید سنسور MFT بسیار کوچکتر از سنسور APS-C است. این موضوع عملکرد درخشان المپوس را در این دوربین بیش از پیش نمایان می کند، بطوریکه امتیازات کسب شده نماینده المپوس اختلاف ناچیزی با دوربین قدرتمند نیکون D500 دارد!

Olympus-OM-D-E-M1-Mark-II-vs-nikon-d500-dxomark-test-doorbin-info

المپوس OM-D E-M1 Mark II با قیمت سرسام آور ۲۰۰۰ دلاری، رقبای قدری پیش روی خود دارد از جمله پاناسونیک GH5 که با همین قیمت و سنسوری در همین ابعاد، ارائه شده و اولین دوربین بدون آینه با قابلیت فیلمبرداری ۶K بشمار می رود. نیکون D500 نیز با سیستم فوکوس خودکار خیره کننده و فیلمبرداری ۴K رقیب بزرگ دیگری برای این دوربین است.

هرچند قیمت گران المپوس OM-D E-M1 Mark II بسیاری را از خرید آن دلسرد می کند، اما این موضوع مانع از آن نمی شود که کلاهمان را به افتخار سلطان جدید دوربین های MFT از سر برداریم!

شاد باشید..

 

کلیک دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 18 =

پربازدیدهای این ماه

بالا