بررسی تخصصی

بررسی تخصصی نیکون D3400

nikon-d3400-front-doorbin-info

نیکون حدود یک ماه پیش نسل جدید دوربین DSLR رده پایه خود یعنی دی۳۴۰۰ را معرفی کرد. این دوربین با فاصله ای کوتاه در بازار کشورمان نیز ارائه شده و هم اکنون (اواخر آبان ۹۵) با قیمت حدود ۱٫۷۰۰٫۰۰۰ تومان برای بدنه و کیت لنز استاندارد AF-P 18-55mm VR عرضه میشود. در ادامه با ما همراه باشید تا بررسی جامعی داشته باشیم بر DSLR نورسیده نیکون.

مشخصه های اصلی:

 • سنسور ۲۴ مگاپیکسل APS-C CMOS
 • فاقد فیلتر Low-Pass
 • سیستم فوکوس ۱۱ نقطه با ۱ نقطه کراس تایپ
 • عکاسی پیاپی ۵ فریم بر ثانیه
 • محدوده ایزو ۱۰۰ تا ۱۲۸۰۰
 • فیلمبرداری FullHD با نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه
 • نمایشگر ۳ اینچی ۹۲۰ هزار نقطه ثابت
 • فناوری ارتباطی اسنپ بریج
 • باتری با ظرفیت ۱۲۰۰ شات

هنگام معرفی D3400 این شائبه بوجود آمد که با همان مدل D3300 مواجه هستیم که تنها بروزرسانی های مختصری مانند افزایش عمر باتری و بلوتوث (فناوری ارتباطی اسنپ بریج) را به خود دیده است. اما پس از بررسی سنسور این دوربین توسط آزمایشگاه معتبر DxOMark ورق برگشت و D3400 با کسب امتیاز مجموع ۸۶ میخ خود را بعنوان سلطان بلامنازع دوربین های رده مبتدی بر پیشانی رقبا کوبید!

nikon-d3400-dxo-mark-doorbin-info

داینامیک رنج و عمق رنگ در سنسور این دوربین بهبود یافته و به استاندارهای دوربین حرفه ای D7200 نزدیک شده است. ظاهرا در بخش ISO تغییر مثبتی روی نداده و حتی شاهد کمی پسرفت هستیم!

nikon-d3400-vs-d5500-vs-d3300-dxo-mark-doorbin-info

nikon-d3400-vs-canon-750d-vs-sony-a5100-dxo-mark-doorbin-info

البته نتایج آزمایشات در ایزوهای بالا در مقابل دوربین های رقیب، حکایت از عملکرد خوب D3400 دارد. تصاویر ثبت شده توسط این دوربین کیفیت بسیار مطلوبی داشته و با خروجی دوربینهای به مراتب گرانتر مانند کانن ۷۶۰D و نیکون D5500 قابل مقایسه هستند.

nikon-d3400-vs-canon-760d-high-iso-test-doorbin-info

مقایسه نیکون D3400 با کانن ۷۶۰D در ایزو ۶۴۰۰ – فرمت JPEG

nikon-d3400-vs-canon-1300d-high-iso-test-doorbin-info

مقایسه نیکون D3400 با کانن ۱۳۰۰D در ایزو ۶۴۰۰ – فرمت JPEG

nikon-d3400-vs-d5500-high-iso-test-doorbin-info

مقایسه نیکون D3400 با نیکون D5500 در ایزو ۶۴۰۰ – فرمت JPEG

nikon-d3400-vs-d3300-high-iso-test-doorbin-info

مقایسه نیکون D3400 با نیکون D3300 در ایزو ۶۴۰۰ – فرمت JPEG

عملکرد D3400 در فرمت RAW و ایزو های بالا نیز کاملا قابل قبول است، حتی در قیاس با دوربین های گرانتر. به تصاویر زیر توجه کنید:

nikon-d3400-vs-canon-760d-high-iso-test-raw-doorbin-info

مقایسه نیکون D3400 با کانن ۷۶۰D در ایزو ۳۲۰۰ – فرمت RAW

nikon-d3400-vs-d5500-high-iso-test-raw-doorbin-info

مقایسه نیکون D3400 با نیکون D5500 در ایزو ۳۲۰۰ – فرمت RAW

نمونه عکس های ثبت شده با نیکون D3400

برای دیدن تصاویر در ابعاد بزرگتر، روی آنها کلیک کنید.

nikon-d3400-sample-image

نمونه عکس ثبت شده با نیکون D3400 و کیت لنز استاندارد – ISO 100

nikon-d3400-sample-image-01

نمونه عکس ثبت شده با نیکون D3400 و کیت لنز استاندارد – ISO 3200

nikon-d3400-sample-image-02

نمونه عکس ثبت شده با نیکون D3400 و کیت لنز استاندارد – ISO 12800

با درنظرگرفتن این موضوع که کیت لنز استاندارد دوربین های رده پایه کیفیت چندانی ندارد، تصاویر ثبت شده خصوصا در فرمت JPEG کاملا قابل قبول هستند. با این وصف در صورت استفاده از لنزهای باکیفیت مانند لنزهای پرایم ۳۵mm f/1.8G و یا ۵۰mm f/1.8G می توان تصاویری به مراتب شارپ تر و زیباتر ثبت نمود.

یکی از موارد دوست داشتنی D3300 که در D3400 نیز شاهدش هستیم، ADL یا Active D-Lighting نام دارد که تنها در فرمت JPEG در دسترس است. این قابلیت هنگام عکاسی از فضاهای با کنتراست بالا وارد عمل شده و باعث حفظ جزییات در قسمتهای تیره عکس میگردد.

nikon-d3400-sample-image-03

تاثیر ADL در شرایط نوری با کنتراست بالا – ۱۸mm, F3.5, 1/1250, ISO 1400

نیازی به گفتن نیست که در عکاسی با فرمت RAW دست کاربر برای ادیت عکس و رسیدن به نتیجه مطلوب باز بوده و می تواند به تصویری بهتر از حالت ADL در فرمت JPEG دست یابد.

تصاویر دوربین تنها با نسبت ۳:۲ ثبت میشوند و خبری از نسبت های رایجی مانند ۱۶:۹ و حتی ۴:۳ نیست. D3400 همانند اسلاف خود از موتور فوکوس داخلی بی بهره است. بنابراین استفاده از لنزهای دارای پسوند G که از موتور فوکوس داخلی سود میبرند، الزامی است البته درصورتی که با فوکوس خودکار مشکلی نداشته باشید!

یکی از بزرگترین مشکلات دوربینهای رده پایه، عدم پوشش کامل ویزور (چشمی دوربین) از منظره ثبت شده در عکس نهایی است. تمامی مدلهای رده پایه نیکون همانند D5500 و D3300 همچنین رقبای آنها مانند کانن ۷۶۰D و ۷۵۰D و ۱۳۰۰D از این کاستی رنج میبرند، D3400 نیز از این قاعده مستثنا نیست. منظره یاب اپتیکال دوربین همانند نسل قبلی تنها ۹۵ درصد از منظره پیش رو که در عکس نهایی ثبت خواهد شد را به تصویر میکشد. میزان بزرگنمایی چشمی نیز ۰٫۸۵X است.

nikon-d3400-back-doorbin-info-01

نمایشگر ۳ اینچی در جای خود ثابت و از نوع غیر لمسی است. بنابراین نمیتوانید بین تصاویر سوایپ کرده یا زوم نمایید. دسترسی به این موارد تنها از طریق دکمه های چپ و راست نمایشگر میسر میباشد.

در قسمت پشتی دوربین تغییر خاصی نسبت به D3300 مشاهده نمیشود. این عدم تغییر در بخش بالایی دوربین نیز به چشم میخورد.

nikon-d3400-top-doorbin-info-02

در این بخش، حلقه تنظیم مودهای عکاسی با تنظیمات خودکار فراوان مانند AUTO, چهره، لنداسکیپ، ورزشی (اجسام متحرک) و ماکرو و دکمه های وایت بالانس، اینفو و ضبط ویدئو خودنمایی میکنند. فلش بالاجهنده دوربین نیز در قسمت جلویی کفشک پنهان شده است.

nikon-d3400-flash-doorbin-info

متاسفانه میزان نوردهی این فلش در ایزو ۱۰۰ حدود ۷ متر است که نسبت به نوردهی ۱۲ متری در D3300 کاهش داشته است.

سیستم فوکوس تشخیص فاز ۱۱ نقطه ای با ۱ نقطه کراس، عملکرد خارق العاده ای ندارد، پس توقع فوکوس خیلی سریع نداشته باشید. البته نسبت به نسل قبلی و دوربینهای بدون آینه رده پایه که اغلب آنها تنها از سیستم فوکوس تشخیص کنتراست سود میبرند، فوکوس کاملا سریع تری شاهد هستیم، اما درخشان نیست. نقاط فوکوس در منظره یاب چندان واضح نبوده، اما قابل تشخیص است!

در بخش لایو ویو که سیستم فوکوس به تشخیص کنتراست تبدیل میشود به مدد لنز جدید، فوکوس سریعتر و کم صداتری خواهید داشت. این موضوع در بخش ویدئو نیز تاثیر مثبت داشته و سر و صدای کمتری در فیلم های ضبط شده به گوش میرسد!

nikon-d3400-side-doorbin-info-01

در قسمت فیلمبرداری، شاهد تصاویری شارپ با جزییات بالا هستیم. در فیلم های ضبط شده توسط D3300 تاثیر Moire نمایان بود که خوشوقتانه در D3400 تاحد زیادی کنترل شده است. فوکوس خودکار در این بخش ببشترین ارتقا را داشته و سرعت فوکوس روی سوژه بالاتر رفته است. علاوه بر این فوکوس مداوم روی سوژه بسیار بهتر از نسل قبلی است.

ضبط تصاویر با نرخ ۶۰ فریم تنها به کلیپ های ۲۰ دقیقه و در نرخ های پایین به کلیپ های ۳۰ دقیقه محدود شده که چندان خوشایند نیست، اما موضوع آزاردهنده ای نیز محسوب نمیشود.

nikon-d3400-doorbin-info-01

نیکون در این دوربین از باتری لیتیوم یون EN-EL14a بهره برده که میزان شارژدهی آن حدود ۱۲۰۰ شات می باشد. این میزان شارژ باتری برای یک دی اس ال آر رده پایه، عالی است.

درگاه کارت حافظه D3400 از کارتهای SD و SDHC, SDXC پشتیبانی میکند. میکروفن داخلی دوربین تک کاناله است و در عین تعجب درگاه وردوی میکروفن برای اتصال انواع اکسترنال حذف شده است. یعنی نمیتوانید میکروفن خارجی خود را به این دوربین متصل کرده و ضبط صدای بهتری داشته باشید! سیستم اولتراسونیک پاک کننده سنسور نیز حذف شده که در نسل قبلی وجود داشت.

نتیجه گیری:

نیکون دی۳۴۰۰ یک دوربین جمع و جور و سبک با وزن کمتر از ۴۰۰ گرم است که در مقوله کیفیت عکس، فرسنگ ها از رقبای اصلی خود پیش است. داینامیک رنج، عمق رنگ و حتی بازدهی ISO این دوربین با توجه به پول پرداختی، عالی است. باتری قدرتمندی دارد، میتواند بدون نیاز به هزینه اضافه (هزینه وای فای) به گوشی هوشمند شما متصل شود و سرعت فوکوس و همچنین سر و صدای موتور فوکوس لنز، خصوصا هنگام ضبط فیلم ارتقاء چشمگیری داشته است.

از نکات منفی این دوربین نیز میتوان به حذف ورودی میکروفن، حذف سیستم پاک کننده سنسور، فوکوس خودکار آهسته در حالت لایو ویو، منظره یاب با پوشش ناقص (۹۵ درصد)، ثبت عکس تنها در نسبت ۳:۲, نبود نمایشگر لمسی و فلش ضعیفتر نسبت به نسل قبل اشاره نمود.

نظر شما در مورد این دوربین چیست؟ نقدها و سوالات خود را در مورد نیکون D3400 با ما و سایر خوانندگان در میان بگذارید.  شاد باشید..

 

 

۳۲ دیدگاه

32 نظر

 1. ایزدیار

  ۲۷ آبان ۱۳۹۵ در ۷:۳۷ ب.ظ

  سلام و دست مریزاد بابت همچین بررسی جامع و کاملی. عادت کرده بودیم همچین بررسیهایی رو تو سایت معتبر خارجی ببینیم. مطالب و بررسیها کاملا روشنگرانه و راهگشاست. لطفا دوربینهای حرفه ای تر را هم بررسی کنید. با تشکر

 2. میلاد

  ۲۷ آبان ۱۳۹۵ در ۷:۴۷ ب.ظ

  سلام. حدودا دو سال میشه که گهگاه مطالب شما رو دنبال میکنم. اوایل خیلی بررسیهای سطحی میذاشتین و شخصا از سطح پایین بعضی از اونها خندم میگرفت و فقط برای دنبال کردن اخبار سر میزدم. اما خوشحالم که به نوعی در کارتون به بلوغ رسیدید و چنین مقاله ای منتشر میکنید. این مقاله کاملترین بررسی بود که در مورد این دوربین تو سایتای فارسی خوندم. تبریک میگم

 3. حسین

  ۲۷ آبان ۱۳۹۵ در ۷:۵۱ ب.ظ

  همیشه طرفدار کنون بودم اما چند وقته نظرم داره برمیگرده. عجب دوربینی زده لامسب. کلی پول دادم ۷۵۰d خریدم!!!

 4. سلیمی نژاد

  ۲۷ آبان ۱۳۹۵ در ۷:۵۹ ب.ظ

  شما اصلا میدونی که دوال پیکسل کانن چیه که داری ۷۵۰d و با این مقایسه میکنی؟ حالا حالاها مونده نیکون سیستم فوکوس مثل کانن بزنه. فوکس دوال پیکسل کانن میرزه به کل سیستم دوربینای نیکون. کافیه یبار فیلمبرداری کنید تا متوجه تفاوت بشید

  • حسین

   ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ در ۱۱:۲۲ ق.ظ

   دوال پیکسل؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!! خخخخخخخخ این دوربین فوکوس هیبریدی داره نه دوال پیکسل!!!!
   فوکوس d۳۴۰۰ با لنز af-p دقیقا مثل فوکوس هیبریدی ۷۵۰d با لنزهای stm هستش. حالا حالاها مونده از دوربین سر دربیاری خخخخخخخخخخخخخ

 5. کیا

  ۲۷ آبان ۱۳۹۵ در ۸:۰۳ ب.ظ

  دوربین خوبیه اما با این قیمت ارزش خزید نداره. همیشه اولش گرونه چند هفته بعد ارزون میشه

 6. mehrdad

  ۲۷ آبان ۱۳۹۵ در ۸:۰۷ ب.ظ

  سلام ببخشید اگر سوالم آماتوریه. لنز نیکون d3200 به این میخوره؟ مشکلی تو فوکوس پیش نمیاد؟

  • مجید علی اصغری

   ۲۷ آبان ۱۳۹۵ در ۸:۲۶ ب.ظ

   سلام ب شما
   هر لنزی که به d3200 بخوره به این هم میخوره. مشکلی هم در زمینه فوکوس نخواهید داشت و نتیجه ای مساوی یا بالاتر روی این بدنه دریافت میکنید.
   موفق باشید

 7. مهتاب

  ۲۷ آبان ۱۳۹۵ در ۹:۴۹ ب.ظ

  فوکوس دی۳۳۰۰ تو فیلمبرداری فاجعه بود صدای موتور لنز فیلمو نابود میکرد! باید دید این چطوریه

  • مجید علی‌اصغری

   ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ در ۱۲:۱۷ ب.ظ

   مشکل صدای موتور فوکوس لنز هنگام فیلمبرداری با ارائه‌ی لنزهای سری AF-P حل شده. لازم نیست نگران این موضوع باشید

 8. ماریا

  ۲۸ آبان ۱۳۹۵ در ۳:۳۱ ب.ظ

  سلام .به نظر شما بهترین لنز برای این دوربین کدوم لنزه؟ ۱۸-۱۴۰ یا لنز کیت خود دوربین ؟

  • مجید علی اصغری

   ۲۸ آبان ۱۳۹۵ در ۳:۴۴ ب.ظ

   سلام ب شما. ب نظر شخصی من هیچ کدوم. لنز پرایم ۳۵mm F/1.8G یا ۵۰mm F/1.8G بهترین انتخابه (با درنظر گرفتن محدودیتهای لنزهای پرایم). اما برای مصارف خانوادگی و مراسمات و درصورتیکه فیلمبرداری براتون مهم باشه، لنز استاندارد دوربین (AF-P DX NIKKOR 18-55mm F3.5-5.6G VR) بخاطر ارتقاء سرعت فوکوس و حذف صدای موتور فوکوس انتخاب بهتری نسبت به ۱۸-۱۴۰ میلیمتره (البته تا وقتی که نیکون نسخه ارتقا یافته ۱۸-۱۴۰ رو عرضه کنه).
   موفق باشید

 9. میکاییلی

  ۲۸ آبان ۱۳۹۵ در ۹:۰۵ ب.ظ

  دوربینهای نیکون فقط به درد عکاسی میخورند. کسی که فیلمبرداری هم براش مهمه باید کنون بگیره

 10. ز.معماری

  ۷ فروردین ۱۳۹۶ در ۵:۲۲ ب.ظ

  بعنوان دوربین خانوادگی دی۳۴۰۰ بهتره یا دی۵۶۰۰ و یا دوربینهای ۷۵۰دی کنون؟ لطفا راهنمایی کنید چون بدجور توی انتخاب گیر کردم. فقط در نظر داشته باشید که قراره چند سال ازش استفاده کنیم پس بهترین انتخاب رو اعلام کنید.
  با تشکر

 11. مجید علی‌اصغری

  ۷ فروردین ۱۳۹۶ در ۵:۴۳ ب.ظ

  سلام ب شما
  از بین سه مدلی که مد نظر دارید، D5600 با لنز AF-P 18-55mm G VR انتخاب بهتریه و نیاز شما رو در تمامی بخش‌ها (عکاسی، فیلمبرداری و عکاسیِ لایو ویو) پاسخ میده. البته شارپنس و کیفیت این لنز در بخش عکاسی خصوصا در نور متوسط و کم چنگی به دل نمیزنه و بهتره در کنارش یک لنز پرایم ۳۵ میلیمتر F1.8G هم تهیه کنید.
  اگر خرید ۲ تا لنز براتون مقدور نیست، میتونید کانن ۷۵۰D بگیرید بهمراه لنز ۲۴mm یا ۴۰mm F2.8 STM که هم در بخش فیلمبرداری و لایوویو و هم برای ثبت عکس‌های خانوادگی شارپ و باکیفیت کارایی دارند.
  البته این رو درنظر داشته باشید که ۷۵۰D و سایر دوربین‌های رده‌پایه‌ی کنون در زمینه‌ی کیفیتِ عکس پشت سر D5600 و حتی D3400 قرار میگیرند.
  موفق باشید

 12. ندا پاک دست

  ۸ فروردین ۱۳۹۶ در ۸:۳۷ ب.ظ

  سلام
  کسایی که استفاده کردن، صدای موتور فوکوس تو فیلمبرداری هنوز هست یا نه؟؟ دی ۳۳۰۰ داشتم و بخاطر همین مشکل مجبور شدم بفروشم

  • پویا

   ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ در ۸:۰۴ ب.ظ

   صدای موتور فوکوس در لنز af-p کامل حذف شده . نسبت به d3300 که خییییلی بهتره. ۲ ماه میشه گرفتم و خیلی راضی هستم. اما کلا توصیه میکنم با دوربین اس ال ار فیلمبرداری نیکنید تو درازمدت به سنسور آسیب میزنه

 13. مهران

  ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ در ۶:۲۹ ب.ظ

  سلام
  حذف شدن سیستم پاک کننده سنسور چه معایبی در طولانی مدت داره؟ و وقتی این سیستم حذف شده چطور میشه سنسور رو پاک کرد؟

  • مجید علی‌اصغری

   ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ در ۶:۵۴ ب.ظ

   اگر موقع عوض کردن لنز مراقبت کنید، سریع و در محیط بدون گرد و غبار و پُرز لنز عوض کنید و همچنین بی‌دلیل و مکرر لنز عوض نکنید، شاید هیچ‌وقت نیاز به تمیز کردن سنسور پیدا نکنید و متوجه بود و نبود این قابلیت نشید. ضمنا فکر نکنید که این قابلیت روی D3300 معجزه میکنه، بعید میدونم تاثیر ویژه‌ای داشته باشه.
   در هر حال هر دوربینی نقاط ضعف و قوت داره، باید ببینید خرید کدوم دوربین به اولویت‌های شما نزدیکه. در نهایت شما هستید که هزینه می‌کنید و باید با دل خوش استفاده کنید!

 14. مهران

  ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ در ۱۰:۲۷ ب.ظ

  سلام
  نظرتون در مورد خرید این دوربین همراه این دو لنز
  AF-P DX NIKKOR 18-55mm f/3.5-5.6G VR Lens
  AF-P DX NIKKOR 70-300mm f/4.5-6.3G ED Lens
  چیه؟
  انتخاب خوبیه؟ یا همون لنز کیت کفایت میکنه؟

  • مجید علی‌اصغری

   ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ در ۲:۳۳ ق.ظ

   سلام ب شما
   تجربه نشون داده تب خرید لنزهای بزرگ و سنگین مثل ۷۰-۳۰۰mm بخاطر سختی جابجایی و همراه‌بردنشون زود فروکش میکنه و تبدیل به قسمتی از دکور اتاقتون میشن! ضمنا این لنز لرزشگیر نداره و کوچکترین لرزش دست تصویر رو خراب خواهد کرد خصوصا که بخاطر گشادگی دیافراگم کم، لنز سریعی نیست و شارپنس تصاویر هم چنگی به دل نمیزنه.
   لنز هر چقدر که کوچکتر، سبکتر و سریعتر باشه (گشادگی دیافراگم بازتری داشته باشه) قابل حمل‌تره، شارپنس بیشتری داره، انگیزه بیشتری به شما میده و علاقه‌تون رو به عکاسی بیشتر میکنه.
   اگر بخش فیلمبرداری براتون مهم نیست، خرید AF-P DX NIKKOR 18-55mm f/3.5-5.6G VR هم توصیه نمیشه. اما درصورت اهمیت فیلمبرداری، بجهت فوکوس سریع و بی‌صدا مجبور به انتخابش هستید.
   بهترین لنز برای لذت بردن از عکاسی، لنزهای پرایم مثل ۳۵ میلیمتر و ۵۰ میلیمتر F1.8G هستند.
   موفق باشید

 15. مهران

  ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ در ۳:۰۴ ب.ظ

  ممنون از پاسخ های جامعتون.

 16. مهران

  ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ در ۳:۲۹ ب.ظ

  یه سوال دیگه اگه بخوام لنز پرایم بگیرم بین این دوتا لز ۳۵ و ۵۰ کدوم کاربرد بیشتری داره؟

  • مجید علی‌اصغری

   ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ در ۴:۰۶ ب.ظ

   لنز ۳۵ میلیمتری روی D3400 و سایر دوربین‌های کراپِ نیکون، فاصله‌ی کانونی ۵۲٫۵ میلیمتر ارائه میده که کاربرد بیشتری نسبت به فاصله‌ی کانونی ۷۵ میلیمتری لنز ۵۰ میلیمتر داره. البته شارپنس لنز ۵۰ میلیمتر کمی بیشتره

 17. مهران

  ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ در ۵:۴۳ ب.ظ

  سلام
  ببخشید اینقد مزاحم میشم. آخرین سوال… این دوتا لینک زیر رو ببینید میخوام این دوتا رو از ایبی بخرم…فقط چون از آمریکا برام میارند گارنتی ندارن دیگه ولی قیمتش ارزون تر میافته برام با توجه با لوازمی که همراه پگ هست. نظرتون چیه؟ از ایران بگیرم بهتره یا از اونجا برام بیارن؟
  http://www.ebay.com/itm/171724811033
  http://www.ebay.com/itm/122108383822

  • مجید علی‌اصغری

   ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ در ۶:۲۳ ب.ظ

   سلام مجدد
   باتری d3400 ظرفیت ۱۲۰۰ شات داره و نیازی به باتری اضافه و فیلتر لنز و مواردی از این قبیل ندارید. قیمت این دوربین در بازار تهران بسیار معقوله و با گارانتی ۲ ساله ارائه میشه. خرید از فروشگاههای خارجی به شرطی ارزنده‌ست که اختلاف قیمت زیادی داشته باشه، در غیر این‌صورت از داخل بخرید. اگر تهران هستید علاوه بر قیمت فروشگاه‌های آنلاین، بصورت حضوری به بازار مراجعه کنید و ارزون‌ترین قیمت رو با گارانتی تهیه کنید (دقت کنید که جعبه پلمپ باشه و در حضور شما باز و تست بشه).
   در خرید از فروشگاههایی مثل e-bay اولا مطمئن بشید که آکبند باشه و ثانیا دوربین، لنز، سه پایه و کارت حافظه (ترجیحا سن دیسک Extreme Pro 32 GB) براتون کفایت میکنه. به هیچ‌وجه بابت فیلتر لنز پول ندید چون هیچ کارایی نداره و از شارپنس تصاویر هم کم میکنه (در این مورد به تبلیغات فروشنده‌ها اصلا توجه نکنید). خرید کیف و لوازم دیگه هم از نظر من لزومی نداره!
   دقت کنید که در بسته‌بندی لنز، هود هم باشه و حتما استفاده کنید.

 18. مهران

  ۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ در ۱:۱۲ ب.ظ

  سلام
  تو سایت dxomark وقتی تست لنز های پرایم ۳۵mm و ۵۰mm رو مقایسه میکنیم لنز ۵۵ تقریبا در تمامی پارامتر ها از لنز ۳۵ بهتر است و شارپنس بهتری هم داره ولی چرا در امتیاز کلی dxomark لنز ۳۵ امتیاز بیشتری نسبت به لنز ۵۵ داره؟ من بین لنز ۳۵ و ۵۵ گیر کردم واقعا!

  • مجید علی‌اصغری

   ۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ در ۴:۰۱ ب.ظ

   سلام
   اختلاف شارپنس بین این دو لنز خیلی کمه، معمولا لنزهایی که تله‌تر هستند تصویر شارپ‌تری ارائه میدن.
   لنز ۵۰mm f1.8g روی دوربین کراپ فاصله کانونی ۷۵ میلیمتر ارائه میده، یعنی کاملا ایده‌آل برای عکاسی از چهره، آتلیه و ثبت تصاویر بوکه. اما براحتی نمیتونید از مراسمات خانوادگی و جمع دوستان عکس بگیرید چون زاویه عریضی بهتون نمیده و مجبورید از سوژه فاصله بگیرید، مشکل اینه که اغلب خونه‌ها و فضاها کوچک هستند و همچین امکانی وجود نداره!
   لنز ۳۵mm f1.8g روی دوربین کراپ فاصله کانونی ۵۲٫۵ میلیمتر ارائه میده، یعنی ایده‌آل برای عکاسی از چهره، عکاسی خیابانی، عکاسی خانوادگی، ثبت تصاویر بوکه و …
   لنز ۳۵ میلیمتری در مجموع کاربردی‌تره

 19. مهران

  ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ در ۹:۴۷ ب.ظ

  ممنون از راهنمایی های عالیتون. یک سوال دیگه مطمین ترین و ارزان ترین جایی که میشه این دوربین رو ازش تهیه کرد کجاس؟
  بهترین گارانتیش همون ایده آله؟
  بیمه کارآفرینه کاربردی داره واقعا؟
  این مدل دوربین تایوانیه یا ژاپنی؟
  کلا در مورد خرید به چه چیزایی توجه کنم؟

  • مجید علی‌اصغری

   ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ در ۱۲:۲۱ ق.ظ

   به‌شخصه تجربه‌ و آشنایی با این بیمه‌نامه‌ها ندارم.
   تایوان و ژاپن نداره، به این موارد توجهی نکنید
   از هر جایی که «پک پلمپ دوربین» رو با گارانتی به قیمت ارزونتری میداد تهیه کنید، در مورد لنز هم همینطور

 20. مهران

  ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ در ۷:۴۵ ب.ظ

  سلام
  آیا میشه از لنز های ۳۵mm پرایم کانن برای این دوربین به جای ۳۵ نیکون استفاده کرد؟ مث اینکه قیمت لنز ۳۵ کانن خیلی کمتر از نیکونه.
  به نظرتون چه مدلی از کانن تو این رنج قیمت میتونه بهتر از این دوربین باشه برای عکاسی و فیلم برداری؟

  • مجید علی‌اصغری

   ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ در ۸:۵۹ ب.ظ

   سلام ب شما
   خیر، از لنزهای این دو برند برای برند مخالف استفاده نکنید
   کانن هیچ دوربینی در بازه‌ی قیمت کمتر از ۲ میلیون تومان نداره که در زمینه‌ی عکس بهتر از D3400 باشه. کیفیت عکس این دوربین در شرایط عادی و استیبل (مانند عکاسی پرتره و خانوادگی)، حتی از دوربین ۴ میلیونی ۸۰D هم بهتره!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 16 =

بالا