اخبار دوربین عکاسی

نیکون در شراسیبی سقوط; لغو عرضه سری DL و کاهش ۱۵ درصدی ارزش سهام

nikon-stock-price-doorbin-info

نیکون از تصمیم خود برای ایجاد تغییرات گسترده ساختاری و همچنین لغو تولید سری DL خبر داد. انتشار این خبر به فاصله یک روز باعث سقوط ۱۵ درصدی سهام این کمپانی شد. با دوربین دات اینفو همراه باشید..

سری دوربین های کامپکت DL قرار بود در سه نسخه با سنسور ۱ اینچی، لنز با بیشینه گشادگی دیافراگم F/1.8 و فیلمبرداری ۴K به بازار عرضه شده و به رقیبی برای سری دوربین های سونی RX100 و کانن GX تبدیل شوند. حال با این تصمیم، بدون تولید حتی یک دوربین برای همیشه بایگانی خواهند شد!

nikon-dl-cancelled-doorbin-info

اواخر تابستان سال جاری بود که نیکون اعلام کرد به علت مشکلات تولید مدارهای پردازش تصویر، عرضه این سری را تا مدت نامعلومی به تعویق انداخته است. اکنون نیز با توجه به پیشرفت روزافزون دوربین های موبایل و احتمال ضعیف سوددهی این سری با توجه به افت کلی بازار دوربین های کامپکت، چاره ای جز کنسل کردن پروژه نداشتند.

از سوی دیگر افت کلی بازار دوربین، نیکون را به ایجاد تغییرات اساسی و ساختاری مجبور نموده، موضوعی که بطور رسمی در وبسایت این کمپانی انعکاس یافت.

nikon-stock-price-doorbin-info-01

طبق اخبار، ثبت ضرر حدودا ۲۶۰ میلیون دلاری، این کمپانی را در بازپرداخت وام های دریافتی از بانک های ژاپن به دردسر انداخته و در صورت عدم بازنگری در سیاست ها، دردسر بزرگی انتظار این کمپانی را میکشد.

امروز خبر رسیده که انتشار این اخبار ظرف روزهای گذشته اثر خود را گذاشته و ارزش این کمپانی را ۱۴.۶ درصد نزول داده است.

nikon-stock-price-doorbin-info-02

باید منتظر ماند و دید که چه آینده ای در انتظار غول بازار دوربین عکاسی خواهد بود، آینده ای نه چندان روشن که پیش از این بخش دوربین عکاسی و فیلمبرداری سونی را به دردسر انداخته و دیر یا زود گریبان رقیب دیگر این دو کمپانی یعنی کانن را نیز خواهد گرفت.

شاد باشید..

 

کلیک دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 17 =

پربازدیدهای این ماه

بالا