اخبار دوربین عکاسی

نیکون از لنز تیلت شیفت PC Nikkor 19mm F4E ED و لنز AF-S Nikkor 70-200mm F2.8E FL ED VR رونمایی کرد

nikon-pc-nikkor-19mm-f4e-ed-tilt-shift-doorbin-info

نیکون از دو لنز جدید از سری نیکور رونمایی کرد: اولی یک لنز با ظاهری ساختارشکن و نوآورانه; لنز فوق عریض PC Nikkor 19mm F4E ED tilt-shift و دومی یک لنز تله فتو بانام EF-S Nikkor 70-200mm F2.8E FL ED VR. با دوربین دات اینفو همراه باشید..

لنز اولترا واید ۱۹ میلیمتری تیلت شیفت که نیکون آنرا Perspective Control می‌نامد، علاوه بر زاویه دید ۹۷ درجه، بصورت ۷٫۵ درجه به بالا و پایین (تیلت) و ۱۲ میلیمتر به اطراف (چپ و راست) تغییر موقعیت و زاویه می‌دهد!

nikon-pc-nikkor-19mm-f4e-ed-tilt-shift-01-doorbin-info

مکانیزم تیلت در این لنز به طور مستقل از مکانیزم شیفت قابلیت چرخش دارد، بدین ترتیب امکان تغییر موقعیت لنز چه به صورت موازی شیفت و چه عمود به آن، فراهم می‌باشد.

نیکون در ساختار اپتیکی این لنز از موتور فوکوس داخلی و  ۱۷ عدسی در ۱۳ گروه بهره برده که ۳ عدسی از نوع ED و ۲ عدسی از نوع اسفریکال می‌باشند. بر روی عدسی اصلی لنز نیز روکش نانو کریستال کشیده شده که تا حد امکان از تشکیل سایه و لنز فلیر جلوگیری بعمل آید.

لنز خارق‌العاده و ۸۸۵ گرمی نیکون از اوائل آذر ۹۵ با قیمت ۳۴۰۰ دلار در دسترس خواهد بود.

 

لنز نیکون EF-S Nikkor 70-200mm F2.8E FL ED VR نسخه بهبود یافته نسل قبل خود محسوب می‎گردد که در سه بخش ساختار اپتیکی، سیستم حذف لرزش و دیافراگم الکترومغناطیسی، ارتقا یافته است.

nikon-af-s-nikkor-70-200mm-f2-8e-fl-ed-vr-doorbin-info

در ساختار اپتیکی این لنز از ۲۲ عدسی در ۱۸ گروه استفاده شده که ۶ عدسی از نوع ED، یک عدسی با پوشش فلورین و ۱ عدسی از نوع با ضریب شکست بالاست. همچنین روکشی از نانو کریستال تاثیرات سایه و لنز فلیر را کاهش داده و روکش فلورین در عدسی جلو و انتهایی مانع ایجاد لک می‌گردد، ضمنا پاک کردن سطح لنز را نیز ساده می‌کند.

nikon-af-s-nikkor-70-200mm-f2-8e-fl-ed-vr-01-doorbin-info

سیستم لرزشگیر جدید این لنز می‌تواند تا ۴ استاپ لرزش غیرمتعارف را خنثی نماید. دیافراگم الکترومغناطیسی نیز به کاربر اجازه می‌دهد در حالت Live View تنظیمات دیافراگرام را تغییر دهد.

لنز ۱٫۴ کیلوگرمی جدید نیکون از اوائل آذر ۹۵ با قیمت ۲۸۰۰ دلار عرضه خواهد شد.

شاد باشید..

 

کلیک دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 17 =

پربازدیدهای این ماه

بالا