اخبار دوربین عکاسی

فوجی فیلم از دو دوربین بدون آینه X-T20 و X100F رونمایی کرد (نمونه عکس)

fujifilm-x-t20-and-x100f-doorbin-info

فوجی فیلم از دوربین های بدون آینه ایکس تی ۲۰ و ایکس ۱۰۰ اف مجهز به سنسور ۲۴ مگاپیکسل X-Trans III از نوع APS-C رونمایی کرد. با دوربین دات اینفو همراه باشید..

فوجی فیلم XT20 :

fujifilm-x-t20-doorbin-info

این دوربین بعنوان جایگزین X-T10 و نسخه ارزانتری از دوربین رده بالای X-T2 معرفی شده است. فیلمبرداری ۴K با نرخ ۳۰ فریم بر ثانیه (در کلیپ های ۱۰ دقیقه ای)، ایزو ۲۰۰-۱۲۸۰۰ قابل افزایش به ۱۰۰-۵۱۲۰۰, سیستم فوکوس خودکار ۹۱ نقطه ای قابل افزایش تا ۳۲۵ نقطه با قابلیت تعقیب سوژه و سرعت فوکوس ۰٫۰۶ ثانیه، عکاسی پیاپی ۸ فریم بر ثانیه (۱۴ فریم در حالت شاتر الکترونیک) و آماده بکار برای عکسبرداری ظرف ۰٫۴ ثانیه نشان از قدرت بالای پردازنده جدید و سریع X-Processor Pro2 دارد که در قلب دوربین جای گرفته است.

در بخش پشتی دوربین یک منظره یاب الکترونیک ۰٫۳۹ اینچی ۲,۳۶ میلیون نقطه، جوی استیک تعیین محل فوکوس (همانند X-T2) و نمایشگر لمسی ۳ اینچی ۱٫۰۴ میلیون نقطه جای گرفته که می توان از طریق آن روی تصاویر زوم کرد و یا نقطه فوکوس را تغییر داد.

fujifilm-x-t20-doorbin-info-01

مود Continuous AF یا AF-C برای تنظیم فوکوس مداوم روی سوژه های متحرک در ۵ حالت مختلف، فیلمبرداری FullHD با نرخ ۶۰ فریم (علاوه بر ۳۰ فریم ۴K)، بیشینه و کمینه سرعت شاتر ۱/۴۰۰۰ و ۳۰ ثانیه، وای فای داخلی، میکروفن استریو، اسپیکر مونو، درگاه HDMI و USB2.0, باتری با ظرفیت ۳۵۰ شات، ساختار بدنه آلیاژ منیزیوم به وزن ۳۸۳ گرم، دیگر امکانات و قابلیت های این دوربین را تشکیل می دهند.

نمونه عکس های ثبت شده با فوجی فیلم X-T20

fujifilm-x-t20-sample-image-doorbin-info-02

ایزو ۸۰۰, ۳۵ میلیمتر F/2, شاتر ۱/۵۰۰

fujifilm-x-t20-sample-image-doorbin-info-03

ایزو ۸۰۰, ۱۶ میلیمتر F/1.4, شاتر ۱/۲۵۰

fujifilm-x-t20-sample-image-doorbin-info-01

ایزو ۴۰۰, ۱۸ میلیمتر F/5.5, شاتر ۱/۱۶۰

فوجی XT20 از از فوریه ۲۰۱۷ (اسفند ۹۵) با قیمت ۹۰۰ دلار برای بدنه، ۱۲۰۰ دلار بهمراه لنز ۱۸-۵۰ میلیمتر f/2.8-4 و ۱۰۰۰ دلار با لنز ۱۶-۵۰ میلیمتر f/3.5-5.6 عرضه خواهد شد.

 

فوجی فیلم X100F :

fujifilm-x-100f-doorbin-info

X100F بعنوان جانشین X100T معرفی شده، از سنسور ۲۴ مگاپیکسلی مشابه با X-T20 بهره می برد و از طراحی مشابه با سایر دوربین های سری X100 برخوردار است. فوجی در این دوربین از منظره‌یاب هیبریدی و یک لنز ثابت ۲۳ میلی‌متری با گشادگی دیافراگم f/2 بهره برده که که فاصله کانونی ۳۵ میلی‌متری را برای آن به ارمغان می آورد.

به ویزور دوربین یک فاصله یاب الکترونیک اضافه شده که بر اساس آن میتوان میزان بزرگنمایی فاصله یاب را در داخل ویزور تغییر داد. نرخ منظره یاب نیز به ۶۰ فریم در ثانیه افزایش پیدا کرده است.

سیستم فوکوس خودکار دوربین ۹۱ نقطه ای و سرعت فوکوس ۰٫۰۸ ثانیه می باشد. در پشت دوربین یک نمایشگر ثابت ۱,۰۴ میلیون نقطه جای گرفته و منظره یاب ۲٫۳۶ میلیون نقطه دوربین نیز ۹۲ درصد از فضای نهایی ثبت شده در عکس را پوشش میدهد.

fujifilm-x-100f-doorbin-info-01

ایزو ۲۰۰-۱۲۸۰۰ قابل افزایش به ۱۰۰-۵۱۲۰۰, عکاسی پیاپی ۸ فریم بر ثانیه و آماده بکار برای عکسبرداری ظرف ۰٫۵ ثانیه، فیلمبرداری FullHD با نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه، بیشینه و کمینه سرعت شاتر ۱/۴۰۰۰ و ۴ ثانیه، وای فای داخلی، میکروفن استریو، اسپیکر مونو، درگاه HDMI و USB2.0, باتری با ظرفیت ۳۶۰ شات، ساختار بدنه آلیاژ منیزیوم به وزن ۴۶۹ گرم، دیگر امکانات و قابلیت های این دوربین را تشکیل داده اند.

نمونه عکس های ثبت شده با فوجی فیلم X100F

fujifilm-x100f-sample-image-doorbin-info-01

ایزو ۳۲۰, دیافراگم f/3.6, شاتر ۱/۱۲۵ – عکس از Richard Butler

fujifilm-x100f-sample-image-doorbin-info-03

ایزو ۴۰۰۰, دیافراگم f/2, شاتر ۱/۱۲۵ – عکس از Richard Butler

fujifilm-x100f-sample-image-doorbin-info-02

ایزو ۲۰۰, دیافراگم f/5.6, شاتر ۱/۴۰۰ – عکس از Richard Butler

فوجی X100F از از فوریه ۲۰۱۷ (اسفند ۹۵) با قیمت ۱۳۰۰ دلار عرضه خواهد شد.  شاد باشید..

 

کلیک دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =

بالا