دوربین مداربسته

Tiandy تازه‌واردی که رقبا را به چالش خواهد کشید

Tiandy-Ranked-11-In-2017-CCTV-And-Security-Systems-doorbin-info

رده‌بندی جهانی دوربین‌های مداربسته و تحت‌شبکه در سال ۲۰۱۷ یک شگفتی جدید بهمراه داشت; برندی دیگر از کشور اژدهای زرد بنام تیاندی (با تلفظ صحیح تی‌ان‌‌دی) که به یکباره از راه رسید و یازدهمین برند پرفروش و پرمخاطب جهان و سومین برند پرفروش چین لقب گرفت. با دوربین دات اینفو همراه باشید..

بازار دوربین مداربسته و سیستم‌های نظارتی کشور شرایط پیچیده و دشواری را تجربه می‌کند. برندهای بزرگ اروپایی، کره‌ای و نایوانی بیش از پیش به حاشیه رفته‌اند و بازارشان به شدت محدود به روابط شده. باور و سیاست اغلب واردکنندگان این برندها نیز بیش از اینکه بر گسترش فروش استوار باشد، به حفظ اندک بازار باقیمانده متمرکز شده است.

در این میان برندهای چینیِ داهوا و هایک‌ویژن توانسته‌اند سهم بسیار بزرگی از بازار را به خود اختصاص دهند. فروش این دو برند خصوصا داهوا بقدری بالاست که انبار واردکنندگان به چشم‌برهم‌زدن از جنس خالی می‌شود و همیشه تقاضای مازاد در بازار وجود دارد..

با این‌همه اوضاع چندان هم بر وفق مراد نیست، فروشندگان و توزیع‌کننده‌ها از حاشیه‌ی سود پایین این دو برند گله‌مندند. تمهیدات واردکنندگان برای کنترل بازار و تعیین قیمت‌های فروش نیز نتیجه نداده و در اغلب مواقع محصولات این دو برند با کمترین سود ممکن به فروش می‌رسند. به این ترتیب آرام آرام نشانه‌های سرخوردگی در میان فروشندگان پدیدار شده و کج‌دار و مریض با شرایط مدارا می‌کنند و در آمال و آرزوها بدنبال برندی هستند که همچون فرشته‌ی نجات از راه برسد و سود و خوشوقتی را برایشان به ارمغان آورد!

در چنین شرایطی، یکی از واردکنندگانِ بنام دوربین مداربسته‌ی کشور که بیش از هر چیز، نشانِ نکته‌سنجی و درک صحیح از شرایط بازار را در کارنامه دارد، اقدام به دریافت نمایندگی از کمپانی Tiandy نموده و در حال برنامه‌ریزی برای عرضه‌ی حجم وسیعی از محصولات تحت‌شبکه‌ی این برند به بازار است.

از خبرها نیز چنین برمی‌آید که ساز و کار متفاوتی برای فروش این برند در نظر گرفته شده که سود فروشندگان و نصاب‌ها را تضمین می‌کند. نکته‌ای که در نهایت به نفع مصرف‌کننده تمام خواهد شد. زیرا فروشنده‌ای که سود معقول و منطقی کسب نموده انگیزه‌ی بیشتری برای ارائه‌ی خدمات به مشتری خواهد داشت.

از سوی دیگر با نگاهی به رقبای این برند، به نام‌های ارزنده‌ای برمی‌خوریم; سانل و یونی‌ویو. هر دو برند مدت‌هاست که در بازار حاضر هستند و تاحدی (هر چند کم) جای پا محکم کرده‌اند. اما مشکل این دو برند این است در میان ۵۰ برند برتر و پرفروش دنیا جای نداشته و ندارند، قیمت‌هایشان برای اغلب مصرف‌کننده‌ها بالاست، علاوه بر این واردکنندگانشان نام و آوازه‌ی نماینده‌ی تیاندی را ندارند. ۳ دلیلی که باعث شده باور کنیم تیاندی توان تغییر معادلات بازار دوربین مداربسته کشور را در سال ۹۷ دارد…

شاد باشید

 

کلیک دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =

پربازدیدهای این ماه

بالا