اخبار دوربین مداربسته

برند هانوها تکوین در آمریکا و اروپا جایگزین سامسونگ تکوین شد

Hanwha-Techwin-doorbin

موج جایگزینی برند هانوِها تکوین با سامسونگ تکوین، سرانجام به بازار آمریکای شمالی و اروپا رسید.

تقریبا 1 سال پس از رسمی شدن خرید سامسونگ تکوین توسط هولدینگ کره‌ای هانوها، خبر تغییر برند در بزرگترین بازارهای فروش این محصولات، رسانه‌ای می‌شود.

به این ترتیب از یکم آوریل 2016 (سیزدهم فروردین 95) سامسونگ تکوین آمریکا به «هانوها تکوین آمریکا» و سامسونگ تکوین اروپا به «هانوها تکوین اروپا» تغییر نام می‌دهند.

با دوربین دات اینفو همراه باشید..

پس از اعلام این خبر، آقای تام کوک معاون بازاریابی و فروش هانوها تکوین آمریکا، به خبرنگاران گفت:

تغییر برند کمپانی و شعب کمپانی در نقاط مختلف جهان، به معنی حذف برند سامسونگ از روی محصولات نیست و کماکان شاهد حک شدن نام سامسونگ بر روی دوربین‌ها و سایر محصولات خواهیم بود.

وی در ادامه به این موضوع هم اشاره کرد که:

البته تغییر برند روی دوربین‌ها و محصولات دیگر کمپانی، امری گریزناپذیر است و دیر یا زود صورت خواهد گرفت.

به عقیده کارشناسان، هانوها دیر یا زود مجبور به «انتخاب‌های دشوار» خواهد بود. از طرفی حذف برند سامسونگ از روی محصولات ممکن است باعث نگرانی و تردید شرکا و خریداران بزرگ شده و کسب و کار آنها را به نابودی بکشاند و از سوی دیگر، هزینه تمدید سالانه حق استفاده از برند سامسونگ، بسیار بالاست و توجیه اقتصادی ندارد.

 

مطلب مرتبط: برند Hanwha Techwin در کره جنوبی رسما جایگزین سامسونگ تکوین شد

 

آنچه که مسلم است، با گذر زمان زوایای پنهان قرارداد فیمابین سامسونگ و هانوها بیش از پیش نمایان می‌گردد. سال گذشته و پس از اعلام مالکیت هانوها، مدیریت سامسونگ تکوین در برابر خبرنگاران ظاهر شد و گفت که این تنها یک معامله ساده بوده و برند «سامسونگ تکوین» با قدرت به حیات خود ادامه خواهد داد!

اما واقعیت کنونی بازار گویای این است که تولیدکنندگان بزرگ چینی مانند داهوا و هایک‌ویژن، درحال بلعیدن سهم تولیدکننده‌های بزرگ و سنتی بازار دوربین مداربسته هستند و هانوها نیز از این آسیب در امان نبوده است. ادامه حک شدن آرم سامسونگ بر روی محصولات و هزینه‌هایی که این امر به کمپانی تحمیل می‌کند، همان حاشیه سود اندک فعلی را نیز از بین برده است و هانوها چاره‌ای جز اتخاذ تصمیمات بزرگ و دشوار ندارد.

تصمیماتی اجتناب‌ناپذیر که ممکن است خطرات بزرگی نیز در پس خود داشته باشد…

شاد باشید

 

کلیک دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =

پربازدیدهای این ماه

بالا