اخبار دوربین مداربسته

ممنوعیت استفاده از دوربین های هایک ویژن در ادارت دولتی و مراکز نظامی آمریکا

hikvision-removed-from-gsa-doorbin-info-01

دولت ایالات متحده استفاده از دوربین ها و ذخیره سازهای هایک ویژن را برای تمامی سازمانها و مراکز دولتی و نظامی ممنوع اعلام کرد. با دوربین دات اینفو همراه باشید..

طبق گزارش IPVM, وبسایت GSA متعلق به دولت آمریکا، بتازگی تمامی محصولات هایک ویژن را از سایت خود حذف کرده است. پیش از این حدود ۱۴۰۰ مدل از این برند در لیست خرید مراکز نظامی، فدرال و آژانسهای ایالتی قرار داشتند.

hikvision-removed-from-gsa-doorbin-info

انتشار گزارش انصراف Genetec در خصوص عدم پشتیبانی از محصولات هایک ویژن بجهت نگرانی از جاسوسی دولت چین، حساسیت مقامات آمریکایی را برانگیخت و به حذف از این بازار انجامید.

به گفته این مقامات، تنها راه بازگشت هایک ویژن به پروژه های دولتی و نظامی آمریکا، تولید و نظارت بر پروسه تولید در خاک ایالات متحده است تا نسبت به عدم نفوذ منابع منتسب به دولت چین اطمینان حاصل گردد.

بر این اساس حتی محصولات تعمیری و ریفربیشد هایک ویژن که پیش از این امکان فروش داشته و بخاطر «ریفربیشد بودن» برچسب Made in USA را بر روی خود داشتند نیز از لیست فروش حذف شده اند.

ممنوعیت استفاده از محصولات هایک در آمریکا، دومین ضربه مهلک بر پیکر این برند در عرصه جهانی پس از قطع همکاریِ Genetec بشمار میرود. از آنجاییکه وضعیت داهوا نیز بجهت ارتباط با دولت چین چندان مطلوب نیست، راه برای سایر برندهای درجه یک و بین المللی چین مانند سانل، دالی، یونی ویو و همچنین رقبای آنها از تایوان و کره هموارتر خواهد شد.

شاد باشید..

 

کلیک دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 14 =

پربازدیدهای این ماه

بالا