اخبار دوربین مداربسته

داهوا کوپر برای رقابت با های لوک و تصاحب بازار AHD عرضه می‌شود

Cooper-Dahua-Sub-Brand-Coming-doorbin-info

بعد از عرضه‌ی برند HiLook توسط هایک‌ویژن، داهوا نیز برند ارزان‌قیمت Cooper را برای رقابت با های‌لوک و تصاحب بازار دوربین‌های AHD معرفی کرد. با دوربین دات اینفو همراه باشید..

سری کوپر محصولات اصطلاحا Lite تحت‌شبکه و CVI داهوا بوده و در اغلب مدل‌ها با ساختار بدنه‌ی پلاستیکی عرضه خواهد شد. داهوا هنوز از سنسور مورد استفاده در این سری سخنی به میان نیاورده اما با توجه به سابقه‌ی طولانی همکاری با امنی‌ویژن و قیمت‌های پایین این کمپانی، شاهد حضور سنسور‌های OV در سری کوپر خواهیم بود.

سری محصولات های‌لوک زیر-برند هایک‌ویژن هم‌اکنون با قیمت‌های بسیار رقابتی در بازار ایران عرضه شده و مشخصا کار را برای تولیدکنندگان و واردکنندگان محصولات AHD دشوار خواهد نمود. طبق ادعای چند منبع چینی، هایک‌ویژن در دوربین‌های های‌لوک از سنسور Pixel Plus بهره برده است.

hilook_hikvision_doorbin_info

فارغ از بحث نوع و برند سنسور مورد استفاده در محصولات های‌لوک و کوپر، مهندسی پیشرفته‌ی هایک و داهوا کیفیت معقولِ تصاویر را برای کاربران تضمین نموده و قیمت بسیار رقابتی این محصولات (از ۱۰۰ الی ۱۵۰ هزار تومان در مدل‌های ۲ مگاپیکسل در لحظه‌ی نگارش مطلب) به کابوسی برای AHDفروشان بدل خواهد شد.

با این وصف، مونتاژکنندگان داخلی و واردکنندگان محصولات AHD برای کاهش هرچه بیشترِ قیمت، ناگزیر به حذف تدریجی سنسور سونی و استفاده از سنسورهای بسیار ارزان مانند محصولات XM و پیکسل‌پلاس خواهند بود. راهکاری که از دید نگارنده چندان کارساز نبوده و بزودی شاهد حذف درصد بالایی از شبکه تولید و توزیع AHD و تسلط هر چه بیشتر داهوا و هایک‌ویژن بر بازار ایران خواهیم بود.

شاد باشید..

 

کلیک دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =

پربازدیدهای این ماه

بالا