اخبار دوربین مداربسته

اکسیس اولین دوربین تحت شبکه با فناوری لنز i-CS را معرفی کرد

axis-i-cs-lens-camera-doorbin-info

کمپانی سوئدی AXIS دارنده رتبه دهم رده‌بندی جهانی ۲۰۱۵, از دوربین تحت شبکه Q1615/-E Mk II مجهز به لنز i-CS رونمایی کرد.

لنز i-CS نسبت به لنز CS-Mount تبادل اطلاعات بالاتری با دوربین داشته و نوع تکامل یافته لنزهای رایج محسوب می‌گردد. این لنز حاصل همکاری مهندسین اکسیس با تولیدکننده مشهور لنز در ژاپن، کمپانی کامپیوتار (Computar) می‌باشد.

با دوربین دات اینفو همراه باشید..

به گفته اکسیس، لنز جدید اطلاعاتی از قبیل اعوجاح هندسی، موقعیت دقیق زوم، فوکوس و وضعیت آیریز را مستقیما به دوربین ارسال می‌کند.

یک دوربین CS-Mount توانایی تشخیص اینکه چه نوع لنزی به آن متصل است را ندارد و تمامی تنظیمات بصورت دستی روی آن صورت می‌گیرد اما لنز I-CS یا Intelligent CS بر اساس یک پروتوکل متن باز توسعه داده شده که امکان تبادل اطلاعات بین لنز و دوربین را فراهم می‌کند. به این ترتیب  تنظیم فاصله کانونی و فوکوس هنگام نصب یا تنظیم دوربین، به سادگی و با دقت بسیار بالا صورت می‌گیرد.

به لطف موتور داخلی لنز، آیریز و فوکوس به سهولت تنظیم می‌شود. از دیگر محاسن این فناوری، تنظیم و عملکرد بهتر لرزشگیر الکترونیک تصویر (EIS) و جلوگیری از سرعت یافتن اعوجاج (BDC) است.

i-cs-lens-vs-cs-mount-lens-doorbin-info

تمامی این موارد باعث کاهش زمان تنظیمات دوربین و همچنین کاهش بروز اشتباه از سوی نصاب یا تعمیرکار می‌گردد.

اکسیس Q1615/-E Mk II حالات تصویربرداری مختلفی از جمله Traffic overview, Forensic و Live ارائه می‌کند. به‌هنگام انتخاب هر یک از این حالات، تنظیمات مورد نیاز نظیر میزان نورگیری، وایت‌بالانس، کنتراست و شارپنس صورت می‌گیرد.

از دیگر امکانات دوربین Q16 اکسیس می‌توان به تصویربرداری FullHD با نرخ ۵۰/۶۰ فریم و HD با نرخ ۱۰۰/۱۲۰ فریم یر ثانیه، WDR واقعی و فناوری فشرده‌ساز تصویر ZipStream اشاره کرد.

شاد باشید..

 

کلیک دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + دوازده =

پربازدیدهای این ماه

بالا